Obvinena z drogovej trestnej činnosti


Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Trenčiansky
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 22. 12. 2015

Otázka: Obvinena z drogovej trestnej činnosti

Dobry den, stala sa take vec ze sme boli s priatelkou na kofolu v jednom bare a prisla tam razia. Zhodou okolnosti prisli aj ku nam a cca 3 metre od nas nasli zatavenu striekacku, v ktorej bol udajne pervitin. Policia nas vzala na oddelenie kde sme stravili 8 hodin. drzali nas tam v putach celu noc nedali nam ani kopiu zapisnice... cca po 8 mesiacoch si predvolali moju priatelku na kriminalku do dubnice nad vahom a zacali jej rozpravat, ze na tej zatavenej striekacke sa nasli jej otlacky atd.. Chcem dodat, ze na oddeleni v tu noc nam otlacky prstov ani nebrali.. brali nam len vyter z ust na dna... nerozumiem tomu ako je mozne ze taketo nieco v dnesnej dobe policia robi.. ako ju mozu obcinit z niecoho, co jej ani nepatri..hrozi jej nieco?? Pretoze podla toho co oni hovoria...jej hrozi 3-10rokov..dakujem

Odpoveď: Obvinena z drogovej trestnej činnosti

Dobrý deň, v prvom rade, ak ju obviňujú z drogovej trestnej činnosti, tak by jej mali najskôr vzniesť obvinenie. Po vznesení obvinenia môže nahliadať do spisu a pozrieť sa, či je to skutočne pravda, že na striekačke sa našli jej odtlačky. Ak jej nevzniesli ešte obvinenie, potom je málo pravdepodobné, že na striekačke budú práve jej odtlačky. Nenechajte sa zastrašiť (ani ona), niektorí policajti využívajú nezákonné spôsoby, ako získať priznanie. Toto je jeden z nich. 

Navyše, ak Vám nebrali odtlačky prstov, potom ich nemajú odkiaľ vziať. Takže sa toho neobávajte. Ak už uplynulo 8 mesiacov a nič sa nezačalov voči Vám alebo priateľke, potom sa už ani nič nestane.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmoPodotázka: Obvinena z drogovej trestnej činnosti (Trestné právo)

Dobrý deň! Potrebovala by som sa poradiť s Vami. Kamarát mal u seba niekoľko kíl marihuany na vlastnú spotrebu. Nepredával to. Chytili ho a teraz čaká na rozsudok v Bystrici. Nemá právnika na obhajobu. Ale známi mu zháňajú. Len tam je problém s financiami. Ako to treba ďalej riešiť?

Odpoveď: Obvinena z drogovej trestnej činnosti

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 11.11.2019)

Dobrý deň. Vychádzajúc zo zadanej otázky usudzujem, že Váš kamarát je stíhaný pre trestný čin: "Nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi". 

Každopádne ak chce Váš kamarát obhajcu, ale nemá na to finančné prostriedky, dáva Vám do pozornosti inštitút tzv. ustanoveného obhajcu. Podľa § 40 ods. 2 Trestného poriadku platí, že: "Obvinenému, ktorý nemá dostatočné prostriedky na úhradu trov obhajoby a požiada o ustanovenie obhajcu, je povinný v prípravnom konaní sudca pre prípravné konanie a v konaní pred súdom predseda senátu ustanoviť obhajcu z advokátov aj v prípade, že neexistujú dôvody povinnej obhajoby. Skutočnosť, že nemá dostatočné prostriedky, musí obvinený preukázať."

Určite odporúčam, aby si našiel obhajcu pretože sadzby za drogy sú u nás veľmi vysoké. Pokiaľ mal u seba niekoľko kíl, je to vážne. 


JUDr. Milan Ficek, advokát

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:1. Zadanie otázky

2. Výber poradne

3. Dodatočné informácie
Emaily sa musí zhodovať a otázka musí byť vyplnená.
Zadarmo Premium
Online odpoveď
Zrozumiteľná odpoveď
Jednoduché otázky
Zložité otázky
Zaručená odpoveď
Neverejná odpoveď
Poplatok za odpoveď
Doplňujúce otázky
Dokumenty
Odpovedá aj koncipient
Odpovedá výlučne advokát
Chcem zadarmo
viac informácií
Chcem premium
viac informácií
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Prosím vyberte kraj
Prosím vyberte kategóriu.
V bezplatnej poradni nie je zaručená odpoveď, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
V bezplatnej poradni je otázka a odpoveď verejná, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole


Musíte súhlasiť s podmienkami.Zoznam otázok a odpovedí

najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk