Náhrada škody priznaná v trestnom konaní

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Trnava

Otázka: Náhrada škody priznaná v trestnom konaní

Dobrý deň, obvinený bol uznaný vinným zo spáchania trestného činu sprenevery podľa § 213/1 TZ, pričom už nie je možné podať sťažnosť. V hre sú však peniaze za nevykonané dielo, ktoré mi doteraz neboli vrátené (približne 2500 eur). Vyšetrovateľ zahrnul do spisu žiadosť o náhradu škody, kterou súd schválil. Aký by mal byť ďalší postup, aby som prišiel k dlžnej sume? Ďakujem.

Odpoveď: Náhrada škody priznaná v trestnom konaní

Dobrý deň. Vychádzajúc z Vašej otázky mám za to, že v rámci trestného konania Vám bol ako poškodenému priznaný nárok na náhradu škody. Pokiaľ obvinený túto škodu nenahradil a rozhodnutie je už vykonateľné, môžete na jeho základe podať návrh na vykonanie exekúcie.