Exekúcia a zmenený trvalý pobyt

Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Nitra

Otázka: Exekúcia a zmenený trvalý pobyt

Dobrý deň, v čase udelenia pokuty som mal v občianskom preukaze inú adresu trvalého pobytu než v čase začatia exekúcie. Moja otázka znie: A) Môže exekútor obhliadnuť hnuteľný majetok na oboch adresách trvalého pobytu, aj keď nie som vlastníkom nehnuteľnosti, ale len sa tam zdržiavam? B) Platí, že exekúcia sa týka len miesta trvalého pobytu v čase spáchania priestupku? C) Alebo sa exekúcia týka len miesta trvalého pobytu v čase začatia exekúcie? Ďakujem.

Odpoveď: Exekúcia a zmenený trvalý pobyt

Dobrý deň, ak sa súdny exekútor rozhodne vykonať exekúciu predajom (súpisom) hnuteľných vecí povinného nie je viazaný jeho trvalým pobytom. Exekučný poriadok nepredpokladá, že môže súdny exekútor vykonať súpis hnuteľných vecí iba na adrese trvalého pobytu povinného. Súpis hnuteľných vecí povinného je možné vykonať na akomkoľvek mieste, kde sa predpokladá, že sa môžu jeho veci nachádzať. Tzn. že ak je predpoklad, že sa Vaše veci môžu nachádzať na všetkých Vašich doterajších adresách, exekútor môže vykonať súpis Vašich hnuteľných vecí na všetkých týchto adresách. Vlastník nehnuteľnosti je povinný exekútorovi poskytnúť súčinnosť. Samozrejme závisí to i od toho, či súdny exekútor zistí, kde všade ste bývali a kde všade môžete mať svoje hnuteľné veci.