Dobil a okradol ma policajt

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Nitra

Otázka: Dobil a okradol ma policajt

Dobrý deň, bol som napadnutý policajtom na policajnej stanici, pričom som bol pripútaný. Osobné veci mi kompletné prehľadali a keď mi ich vrátili, mal som prázdnu peňaženku. Pokutoval ma taktiež o 30 eur, pričom ma bil až kým som ju nepodpísal. Ešte vtedy istú noc som podal naňho oznámenie, lebo som prestal počuť na ucho v dôsledku bitky. Chcel by som sa opýtať, či napriek tejto situácii musím zaplatiť pokutu a tiež ako mám ďalej postupovať. Ďakujem.

Odpoveď: Dobil a okradol ma policajt

Dobrý deň, neuviedli ste ako Vám bola pokuta uložená. Predpokladám však, že v tzv. blokovom konaní. V takom prípade nie je možné podať žiadny opravný prostriedok proti uloženej pokute. Z toho dôvodu Vám odporúčam pokutu zaplatiť (tým si nenarobíte ďalšie problémy). Zároveň keď ste podali trestné oznámenie na policajta, tak orgány činné v trestnom konaní postupujú z úradnej povinnosti. Tzn. že nie je potrebné robiť žiadne ďalšie návrhy na to, aby vyšetrili Váš prípad. Vzhľadom na to, že ide o vec, kedy policajt bude vyšetrovať policajta je potrebné dôkladnejšie sledovať každý krok policajtov, aby Vaša vec bola objektívne vyšetrená. V prípade, že budete mať pochybnosti o objektívnosti policajtov je možné podať na nich sťažnosť i na sekciu kontroly a inšpekcie Ministerstva vnútra SR.