Čo robiť so 17 ročným synom


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Prešovský
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 26. 12. 2016

Otázka: Čo robiť so 17 ročným synom

Dobry vecer, som velmi zufala a neviem co robit. Mam 17 rocneho syna z prveho manzelstva, som stastne vydata, mam s druhym manzelom dve deti 4 a 8 rocne. S byvalym manzelom mam celkom dobry vzťah. Neplati mi vyzivne uz druhy rok. Nas syn sa velmi zmenil, nenavidi mojho manzela a deti. Bojim sa, aby im neublizil, nepočúva ma a nerespektuje. Ak mu poviem, aby prisiel domov, za kazdym to je nie a ja ani netusim kde je, lebo permanentne klame a jeho otec hraje na dve strany a kryje ho.. pisem chaoticky, ale mam oci plne slz, lebo neviem co a ako. vynechava skolu a ja netusim co robi, ked som v praci.. aj keď som mu povedala, ze to budem musiet riesit, tak ma vysmial.. poraďte mi prosim. Ďakujem

Odpoveď: Čo robiť so 17 ročným synom

Dobrý deň, pokiaľ ide o Vašu otázku, čo robiť so 17-rocnym synom, tak Vám môžem poradiť len z právneho hľadiska.

Za syna máte zodpovednosť do jeho plnoletosti. Navštívte úrad práce sociálnych vecí a rodiny, požiadajte ich k pomoc, aby zároveň kontaktovali otca a pomohli tento problém vyriešiť. 

Osobne si myslím, že syn potrebuje lásku a istotu a zároveň slobodu. Je to ťažké. Jeho to ale prejde. Musí cítiť, ze mu veríte.

Ak vsak užíva nejaké drogy alebo podobné látky, potrebuje pomoc, pretože nerozmýšľa triezvo.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju tu:

Príbuzné otázky v PRÁVNEJ PORADNI:

Zoznam otázok a odpovedí

najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk