CERD-centrálny register dlžníkov- podvodnici?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Košice

Otázka: CERD-centrálny register dlžníkov- podvodnici?

Dobrý deň, objednal som si službu na stránke centrálneho registra dlžníkov (CERD) - výpis o bezdlžnosti. V pondelok, 9.5.2016, som poslal sumu 5 eur za tento výpis, ktorý mi mali vygenerovať online a ktorý som si potom sám vytlačil. Pri kontrole môjho účtu však po 5 dňoch stále vidím, že faktúra nie je uhradená. Už tri dni im píšem, aby si skontrolovali platbu, no od nich žiadna reakcia. Nadchádzajúci dátum splatnosti začína vyvolávať nervozitu, keďže vo fakture sa nachádzajú "vyhrážky" o uročení dlhu každý deň a odovzdaní ho vymáhacej spoločnosti v prípade nezaplatenia. Tieto praktiky považujem za neprijateľné, keďže mám potvrdenie z banky, že som im peniaze poslal správne, vrátane variabilného symbolu, ktorý mi poskytli. Neviem, čo teraz robiť - začnú mi už započítavať dlh? Kde sú moje peniaze, tých 5 eur, ktoré som im poslal? Ako je možné, že takíto podvodníci stále bez problémov fungujú? Existuje nejaký spôsob, ako dosiahnuť spravodlivosť? S pozdravom, Tomáš.

Odpoveď: CERD-centrálny register dlžníkov- podvodnici?

Dobry den, ak ste si objednali sluzbu a zaplatili, potom nemozu od Vas peniaze vymahat. Pozrite si pre istotu, ci neeviduju dalsi (iny) dlh voci Vam. Bude to vo vseobecnych podmienkach.

Dostavame vela otazok ohladom tejto spolocnosti - najma to, ze nereaguju.