Máte
otázku?

CERD-centrálny register dlžníkov- podvodnici?


Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Košice

Otázka: CERD-centrálny register dlžníkov- podvodnici?

Dobrý deň, objednal som si službu na stránke centrálneho registra dlžníkov (CERD) - výpis o bezdlžnosti. V pondelok, 9.5.2016, som poslal sumu 5 eur za tento výpis, ktorý mi mali vygenerovať online a ktorý som si potom sám vytlačil. Pri kontrole môjho účtu však po 5 dňoch stále vidím, že faktúra nie je uhradená. Už tri dni im píšem, aby si skontrolovali platbu, no od nich žiadna reakcia. Nadchádzajúci dátum splatnosti začína vyvolávať nervozitu, keďže vo fakture sa nachádzajú "vyhrážky" o uročení dlhu každý deň a odovzdaní ho vymáhacej spoločnosti v prípade nezaplatenia. Tieto praktiky považujem za neprijateľné, keďže mám potvrdenie z banky, že som im peniaze poslal správne, vrátane variabilného symbolu, ktorý mi poskytli. Neviem, čo teraz robiť - začnú mi už započítavať dlh? Kde sú moje peniaze, tých 5 eur, ktoré som im poslal? Ako je možné, že takíto podvodníci stále bez problémov fungujú? Existuje nejaký spôsob, ako dosiahnuť spravodlivosť? S pozdravom, Tomáš.

Odpoveď: CERD-centrálny register dlžníkov- podvodnici?

Dobry den, ak ste si objednali sluzbu a zaplatili, potom nemozu od Vas peniaze vymahat. Pozrite si pre istotu, ci neeviduju dalsi (iny) dlh voci Vam. Bude to vo vseobecnych podmienkach.

Dostavame vela otazok ohladom tejto spolocnosti - najma to, ze nereaguju.

Trápi vás "CERD-centrálny register dlžníkov- podvodnici?" a chcete pomôcť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:Podotázka: CERD-centrálny register dlžníkov- podvodnici? (Občianske právo)

Dobrý deň, aj mne sa stal klasický problém s touto stránkou,zaregistrovala som sa, ale nič viac, na email mi prišiel jeden email na dokončenie registrácie a to overiť email+tel.č.+identitu, ale nič s toho som už neurobila, iba som sa registrovala a ihneď po registrácii som účet zrušila, nakoľko mi prišla na mail výzva k úhrade 25€ - proforma faktúra za overenie profilu, ale ja som nič neoverovala ani som žiadne služby od nich nechcela, vznik a zánik účtu je podľa ich cenníka bezplatný. Na toto som reagovala aj emailom, som tam hneď písala, že nič platiť nebudem nakoľko som nevyužila žiadnu z ich služieb. Čo mám podľa Vás ešte urobiť ? Radšej už nič? Alebo napísať aj list (aj keď už viem, že sa im nedoručí) a hlavne by som chcela,aby vymazali moje osobné údaje. Ďakujem.

Odpoveď: CERD-centrálny register dlžníkov- podvodnici?

(odpoveď odoslaná: 06.12.2023)

Dobrý deň, CERD nie je oficiálnym registrom dlžníkov., ako o tom už dávno informovala NBS a stým, že výpis z registra dlžníkov, ktorý vydáva CERD a vyberá zaň poplatky tak nie je pre finančné inštitúcie relevantný, nakoľko neobsahuje reálne informácie o finančných záväzkoch dotknutej osoby /info NBS zo dňa 7.6.2019/.

Týmto je na území SR len Slovak Banking Credit Bureau, s.r.o. - Spoločný register bankových informácií, ďalej Nebankový register klientských informácií, ako aj Register údajov o spotrebiteľských úveroch.

Ak ste spoločnosti poskytli len email, a žiadne svoje osobné údaje, potom na ich emaily nereagujte a nič neuhradzujte.

Poznámka na záver _ proforma faktúra a overenie vašich údajov - ide o úkon zo strany predmetnej spoločnosti, aby získali od váš vaše osobné údaje. Vy ste im však nič neposkytli, preto nie je dôvod, aby ste sa s vecou vôbec nejako zaoberali. To je problém uvedenej spoločnosti a ich postupov. Vy nič neuhradzujte, lebo doklady od nich nemajú právnu váhu pre vás a ani žiadnu banku, prípadne inú inštitúciu.


4,9 (4 969)
Všetky recenzie

Podotázka: CERD-centrálny register dlžníkov- podvodnici? (Občianske právo)

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ako postupovať v prípade, že som sa stala obeťou podvodu na stránke registerdlznikov.sk. Zaregistrovala som sa a zaplatila 25 eur, avšak nepodarilo sa mi využiť žiadnu službu, pretože mi ďalší postup neumožňuje. Systém odmietne pokračovať a stále vyžaduje iba ďalšiu úhradu poplatku. Na webovej stránke neexistujú žiadne kontaktné údaje ani možnosť zrušenia registrácie. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: CERD-centrálny register dlžníkov- podvodnici?

(odpoveď odoslaná: 14.06.2023)

Dobrý deň, nič neuhradzujte, žiadne poplatky ani na základe výziev a hrozieb súdneho konania.

Ako informuje NBS a aj upozorňuje Slov. obchodná inšpekcia 7.6.2020 "CERD nie je evidovaný ako oficiálny register, ktorý eviduje a spracúva údaje o klientoch, ich úverových záväzkoch a platobnej disciplíne podľa platných právnych predpisov Slovenskej republiky. Jednou zo služieb CERD-u je údajná možnosť získania informácie o vašich záväzkoch a platobnej disciplíne vo forme výpisu o bezdlžnosti, ku ktorému je možné získať prístup po registrácii a uhradení poplatku v zmysle cenníka. CERD nemá a ani nemal prístup k údajom z oficiálnych registrov a ani od ich užívateľov. Výpis z registra dlžníkov, ktorý vydáva CERD a vyberá zaň poplatky tak nie je pre finančné inštitúcie relevantný, nakoľko neobsahuje reálne informácie o finančných záväzkoch dotknutej osoby. "

Jediným oficiálnym registrom je Spoločný register bankových informácií.

 V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "CERD-centrálny register dlžníkov- podvodnici?" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka
Text zprávy
Moje zprava