POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Ako zmeniť nebytový priestor na bytový ?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Prešov

Otázka: Ako zmeniť nebytový priestor na bytový ?

Dobrý deň, mám jednu otázku. Je možné prepísať v katastri nehnuteľnosti nebytový priestor na bytový?

Odpoveď: Ako zmeniť nebytový priestor na bytový ?

Dobrý deň, v zmysle § 85 ods. 1 stavebného zákona, stavbu možno užívať len na účel určený v kolaudačnom rozhodnutí, prípadne v stavebnom povolení. Zmeny účelu užívania stavby, ktoré spočívajú v zmene spôsobu užívania stavby, jej prevádzkového zariadenia, v zmene spôsobu a v podstatnom rozšírení výroby alebo činností, ktoré by mohli ohroziť život a zdravie ľudí alebo životné prostredie, vyžadujú rozhodnutie stavebného úradu o zmene v užívaní stavby. Zmenu užívania stavby ste povinný požiadať príslušný stavebný úrad. Po získaní stavebného povolenia, vykonaní nariadených stavebných úprav a získaní kolaudačného rozhodnutia, môžete požiadať o prepis v katastri nehnuteľností.

Pozor však na to, že nie každý nebytový priestor spĺňa požiadavky na to, aby bol zmenený na byt. Napríklad svetlo technické požiadavky nemusíte vôbec spĺňať a neurobíte s tým v podstate nič.