Ako vyhlásiť bankrot?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Banská Bystrica

Otázka: Ako vyhlásiť bankrot?

Dobrý deň, potreboval by som poradiť, ako mám postupovať v prípade, keď chcem vyhlásiť osobný bankrot. Je to pre mňa už posledná šanca, ako sa zbaviť dlhov. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Ako vyhlásiť bankrot?

Dobrý deň

na konanie sa vzťahuje zák. č. 7/2005 Z. z. o konkurze a reštrukturalizácii. Konkurz sa začína návrhom, ktorý musí spĺňať zákonom predpísané náležitosti. Najlepšie by bolo, aby ste vyhľadali konkurzného správcu, ktorý by sa oboznámil s vašou situáciou a s vašim učtovníctvom a podrobne by Vám vysvetlil, aké podmienky je potrebné spľňať. Taktiež je potrebné vedieť, že po ukončení konkurzu nasleduje tzv. oddĺženie a až tým sa dosiahne nevymáhateľnosť dlhov.