Je darovaná nehnuteľnosť oslobodené od zaplatenia dane?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Bratislava

Otázka: Je darovaná nehnuteľnosť oslobodené od zaplatenia dane?

Dobrý deň, moji rodičia mi v roku 2020 darovali rodinný dom. Mám povinnosť podávať daňové priznanie? Ďakujem vopred za odpoveď.

Odpoveď: Je darovaná nehnuteľnosť oslobodené od zaplatenia dane?

Dobrý deň,
nemusíte podávať daňové priznanie - daň z darovania bola zrušená s účinnosťou od 1.1.2004.