Vypovedanie na policii

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Banská Bystrica

Otázka: Vypovedanie na policii

Dobrý deň. Dnes mi kamarát, ktorému ukradli auto, povedal, že by som mal ísť na políciu vypovedať; vraj mu to odporučil vyšetrovateľ. Je potrebné, aby som išiel vypovedať, hoci mi nikto nevolal a ani mi neprišiel žiadny papier? Ďakujem za čas.

Odpoveď: Vypovedanie na policii

Dobrý deň

predvolanie svedka sa zväčša uskutočňuje písomne, vo výnimočných prípadoch telefonicky, teda že si s Vami dohodne termín (dátum a čas) úkonu. Teda pokiaľ Vás nekontaktovali týmto spôsobom z polície, nie je Vaša povinnosť dostaviť sa na úkon.