Máte
otázku?

Vydieranie


Online právna poradňa
Oblasť práva: Bratislava

Otázka: Vydieranie

Dobrý deň, cez zoznamku som sa zoznámila s neznámym mužom poslali sme si pár intímnych fotiek a aj nejaké videá. Mali slúžiť iba pre nás. On to zneužíva a žiada odo mňa peniaze, inak ich uverejní na internete. Dokonca, že spraví plagáty a vyvesí ich v mojej obci. Budem úprimná, dala som mu nejaké peniaze za účelom, že ich zničí. Bohužiaľ stále ma s nimi vydiera a chce viac peňazí. Čo odmietam mu ich už dať. Zvažovala som trestné oznámenie len neviem, či neohrozím seba, ak sa to dozvie, nakoľko je dosť agresívny. Viete mi poradiť čo mám spraviť. Ďakujem.

Odpoveď: Vydieranie

Dobrý deň,
ide o zložitú situáciu, avšak posielanie peňazí danej osobe nič nevyrieši a aj keď mu zaplatíte, tak s vydieraním nemusí prestať. Týmto konaním by sa mohol dopúšťať trestnej činnosti v zmysle § 189 Trestného zákona:

Kto iného násilím, hrozbou násilia alebo hrozbou inej ťažkej ujmy núti, aby niečo konal, opomenul alebo trpel, potrestá sa odňatím slobody na dva roky až šesť rokov.   Videli sme to už mnohokrát.  Buďte tam s inou osobou, ktorá ho bude počuť a potom podajte trestné oznámenie, túto osobu uveďte ako svedka.   Môžete ho informovať, že už mu ďalej nebudete posielať peniaze, a tiež ho môžete upozorniť, že sa svojím konaním môže dopúšťať vyššie uvedeného trestného činu a ak neprestane, tak podáte trestné oznámenie. Druhou možnosťou je rovno podanie trestného oznámenia na políciu alebo prokuratúru, a to písomne poštou alebo ústne do zápisnice. K trestnému oznámeniu môžete pripojiť aj dôkazy, ktoré k veci máte, teda napríklad správy, kde je vidno ako Vás vydiera a aj toho svedka. 

Trápi vás "Vydieranie" a chcete pomôcť?

V tejto právne poradni odpovedajú:

JUDr. Milan Ficek

JUDr. Barbora Ficek

JUDr. Boris Gál4,9 (3,405)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Vydieranie" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (3.405)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku