Môžem byť vojak?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Prešov

Otázka: Môžem byť vojak?

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať: Nebol som odsúdený, ale bol uzavretý zmier medzi mnou (obvineným) a poškodeným. Chcel by som vedieť, či splňujem podmienku bezuhonnosti, keďže sa chcem stať profesionálnym vojakom. Ďakujem za odpoveď. Na internete som našiel nasledujúci paragraf, no nie som si istý, ako si ho mám vysvetliť: "Za bezúhonného sa na účely tohto zákona nepovažuje občan, ktorý bol právoplatne odsúdený za trestný čin vojenský alebo úmyselný trestný čin, a v prípade trestného činu vojenského a zločinu aj občan, ktorému bolo odsúdenie za takýto trestný čin zahladené alebo na ktorého sa hľadí, akoby nebol za takýto trestný čin odsúdený." Chcem vedieť, či na základe tohoto môžem alebo nemôžem byť vojakom.

Odpoveď: Môžem byť vojak?

Dobrý deň, podľa vyššie uvedeného ustanovenia, ktoré ste citovali, sa považujete za bezúhonného.