Otázka ohľadom odopretia výkonu mimoriadnej služby

Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Žilina

Otázka: Otázka ohľadom odopretia výkonu mimoriadnej služby

Dobrý deň, rád by som sa informoval, či je potrebné vyhlásenie o odopretí mimoriadnej služby podávať každý rok v januári, alebo je dostatočné podať ho jednorázovo a platí po celú dobu brannej povinnosti. Ďakujem.

Odpoveď: Otázka ohľadom odopretia výkonu mimoriadnej služby

Dobrý deň, odopretie výkonu mimoriadnej služby stačí podať raz a platí pre celé obdobie brannej povinnosti, až kým ho nevezmete späť. Dovoľujem si Vás upozorniť, že od 01.01.2016 nastala zmena pri podpise osoby, ktorá podanie robí. V zmysle novely je potrebné mať na podaní úradne overený podpis. Podpis si môžete dať overiť u notára alebo na matrike. Bez úradne overeného podpisu bude Vaše podanie neúplné a príslušný úrad (okresný úrad v sídle kraja) na toto podanie nebude prihliadať.