Si advokát? Chceš napredovať v kariére? Nezmeškaj príležitosť stať sa súčasťou prestížnej advokátskej kancelárie!
Klikni sem pre viac informácií.
Máte
otázku?

Majetkove vysporiadaniw pred rozvodom,da sa?na deti previest

Online právna poradňa
Oblasť práva: Nitra

Otázka: Majetkove vysporiadaniw pred rozvodom,da sa?na deti previest

Dobrý deň, aký je rozdiel medzi rozchodom a rozvodom vo veci majetku? Čo môžem urobiť pred rozvodom, aby ma o všetko neobral, keďže sú tu vyhrážky a strach? Sme manželia 27 rokov, máme 2 deti. Viem svoju polovicu napísať na niektoré z detí?

Odpoveď: Majetkove vysporiadaniw pred rozvodom,da sa?na deti previest

Dobrý deň,

rozdiel medzi rozchodom a rozvodom vo veci majetku spočíva najmä v právnych dôsledkoch pre majetok. Rozchod nie je právny akt, a preto nemá právne dôsledky na bezpodielové spoluvlastníctvo manželov (BSM). Naopak, rozvod manželstva spôsobí zánik BSM a následne je potrebné tento majetok vyporiadať.

Ak sa obávate o svoj majetok pred rozvodom, je možné uvažovať o zrušení BSM počas manželstva. Čo sa týka prevodu majetku na deti, počas trvania BSM nemôžete jednostranne previesť polovicu spoločného majetku na deti bez súhlasu druhého manžela.

Odporúčam konzultovať konkrétne kroky s advokátom, aby ste predišli nežiadaným právnym dôsledkom.