Kontrola zmluvy advokátom

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Banská Bystrica

Otázka: Kontrola zmluvy advokátom

Aký je obsah kontroly zmluvy vykonanej advokátom? Je nevyhnutné nechať si zmluvu skontrolovať advokátom, alebo je dostatočné, ak zmluve rozumiem a podpíšem ju bez kontroly odborníka? Koľko času zaberá samotná kontrola zmluvy advokátom? Aké sú moje povinnosti v súvislosti s kontrolou zmluvy advokátom? Koľko stojí preverenie zmluvy advokátom? Ako prebieha kontrola zmluvy realizovaná advokátom?

Odpoveď: Kontrola zmluvy advokátom

Chcete mať istotu, že vaša zmluva je správna, férová a v súlade so zákonom? Potom sa obráťte na advokátsku kanceláriu Ficek & Partners, ktorá vám ponúka profesionálnu právnu pomoc pri kontrole a spripomienkovaní zmlúv.

Získajte profesionálnu pomoc s Vašou zmluvou

Kontrola zmluvy advokátom je potrebná v prípade, ak nemáte istotu, že protistrana má len tie najlepšie úmysly. Za poplatok vám zabezpečíme, že vaša zmluva nebude obsahovať žiadne skryté háčiky, nevýhodné podmienky alebo nezákonné ustanovenia.

Postup je jednoduchý a rýchly. Stačí, ak vyplníte formulár vyššie, my Vám pošleme link na nahranie zmluvy do bezpečného úložiska. Následne vám ju preveríme a spripomienkujeme v najkratšom možnom čase. Naše služby poskytuje skúsený advokát, ktorý je odborníkom na zmluvné právo. Cena kontroly zmluvy sa odvíja od jej zložitosti a rozsahu.

Nemusíte sa báť, že zaplatíte viac, než je potrebné. Predtým, než využijete našu službu, vám oznámime presnú cenu kontroly zmluvy. Táto informácia je pre vás zadarmo a nezáväzná. Ak s cenou súhlasíte, pošleme vám faktúru na úhradu odmeny. Po zaplatení odmeny vám zašleme spripomienkovanú zmluvu na váš email.

Každá pripomienka k ustanoveniu zmluvy je riadne odôvodnená, aby klient pochopil prečo je znenie zmluvy nepriaznivé a uvedomil si prípadne následky, ktoré hrozia, ak by zmluvu podpísal.

Zmluvu spripomienkuje výlučne advokát (odborník na zmluvné právo).

Každý, kto obdrží zmluvu, ktorú vypracovala protistrana, musí rátať s tým, že zmluva je vypracovaná v prospech predkladateľa zmluvy. Kontrola zmluvy advokátom má odstrániť nerovnováhu v právach a povinnostiach oboch strán a zabezpečiť, aby klient nepodpísal zmluvu, ktorá je pre neho nevýhodná.

Kontrola zmluvy sa týka nielen zmlúv podľa Občianskeho zákonníka, ale aj Obchodného zákonníka, prípadne iných právnych predpisov.

Čo je obsahom kontroly zmluvy advokátom?

Kontrola zmluvy advokátom je právnou službou poskytovanou advokátom. Advokát preverí zmluvu z právneho hľadiska, vyhodnotí úskalia zmluvy a nevýhodne časti zmluvy. Upozorní klienta na prípadne problémy, ktoré by mohli nastať. Je dôležité, aby klient vedel, čo ktoré ustanovenie znamená a predvídal ešte pred samotným podpisom zmluvy prípadne následky. V tomto mu musí poradiť advokát. Kontrola zmluvy advokátom zahŕňa aj opravu znenia zmluvy do právnej podoby, úpravu nejasných častí zmluvy a vypracovanie alternatív, ako by mohla zmluva znieť.

Je potrebné si nechať skontrolovať zmluvu advokátom alebo postačí, ak zmluve rozumiem a podpíšem ju bez kontroly odborníkom?

Pri rozhodovaní sa o tom, či si nechať skontrolovať zmluvu advokátom, by ste mali zvažovať najmä tieto štyri skutočnosti:

-  s kým uzatvárate zmluvu(poznáte protistranu? môžete jej dôverovať?),

- či rozumiete dôkladne každej jednej vete v zmluve a nemáte pochybnosti o znení zmluvy,

- či ste sa už niekedy s takým typom zmluvy stretli a máte s tým skúsenosti,

- či v prípade problémov so zmluvou vám nehrozí nič zásadné,

Ako dlho trvá samotná kontrola zmluvy advokátom?

To, ako dlho trvá kontrola zmluvy advokátom závisí od rozsahu zmluvy a jej zložitosti. Zmluvu Vám advokát môže skontrolovať v čase od niekoľkých hodín až do 2-3 dní.

Aké mám povinnosti v súvislosti so kontrolou zmluvy?

V súvislosti so kontrolou zmluvy je potrebné, aby ste nám poslali samotnú zmluvu v elektronickej podobe (najlepšie vo formáte .doc alebo .docx, prípadne inom editovateľnom formáte). Pred kontrolou zmluvy advokátom je potrebné uhradiť odmenu. Pokiaľ sa kontrola zmluvy vykonáva osobne v advokátskej kancelárii, odmena je splatná po poskytnutí právnej služby.

Koľko stojí kontrola zmluvy advokátom?

Cena za právnu službu kontroly zmluvy advokátom závisí od zložitosti zmluvy a rozsahu zmluvy. Po zaslaní zmluvy na našu emailovú adresu túto službu ihneď oceníme. Pokiaľ odmenu klient akceptuje, zmluvu spripomienkujeme bez zbytočného odkladu.

Ako prebieha kontrola zmluvy advokátom?

V súvislosti so kontrolou zmluvy advokátom je možné zmluvu poslať v elektronickej podobe na mailovú adresu našej advokátskej kancelárie a dohodnúť sa, či budú pripomienky k zmluve vypracované v písomnej forme alebo ich preberiete s advokátom osobne v kancelárii. Ak sa rozhodnete, že chcete osobné stretnutie, pred samotným stretnutím je vhodné zmluvu poslať, aby si ju advokát mohol pozrieť vopred.

V súvislosti so kontrolou zmlúv advokátska kancelária poskytuje tieto služby:

- kontrola kúpnej zmluvy advokátom,

- kontrola darovacej zmluvy advokátom,

- kontrola nájomnej zmluvy advokátom,

- kontrola zmluvy o dielo advokátom,

- kontrola zmluvy o úvere / pôžičke advokátom,

- kontrola zmlúv podľa Obchodného práva advokátom,

- kontrola zmlúv podľa Zákonníka práce advokátom,

- kontrola iných zmlúv advokátom.