Je tu dôvod na kolúznu väzbu?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Trnava

Otázka: Je tu dôvod na kolúznu väzbu?

Dobrý deň. Môj priateľ bol obvinený a vzatý do kolúznej väzby za prečin nebezpečného vyhrážania svojmu otcovi, teda podľa paragrafu 360 ods.1 ods.2. Po troch mesiacoch boli spisy uzavreté, no prokurátor ich vrátil na dokazovanie nových dôkazov. Teda bol znovu vypočutý aj poškodený, ktorý povedal pravdu: že sa obvinený nevyhrážal jemu, ale vyhrážal sa, že prepichne pneumatiky na aute, čo napokon aj urobil. Vznikla škoda 40 eur. No nakoľko bola výpoveď poškodeného zmenená, už nejde o prečin vyhrážania blízkemu. Prokurátor dal návrh na prešetrenie duševného stavu obvineného, ale neviem, ako dlho to bude trvať. Ako dlho tam ešte bude, keď podľa mňa nie je dôvod na väzbu? Škoda na pneumatikách vo výške 40 eur predsa nie je dôvod na väzbu. Teraz tam už strávil štyri mesiace. Prosím o radu, vopred vám veľmi pekne ďakujem.

Odpoveď: Je tu dôvod na kolúznu väzbu?

Dobry den, pokial ide o koluznu vazbu a zmenu vypovede poskodeneho, tuto skutocnost mozete vyuzit pri ziadosti o prepustenie z vazby, ktora sa da vyuzit vzdy po 30 dnoch od posledneho rozhodnutia.

To mu pomoze dostat sa z vazby skor.