Akú formu má mať dlžobný úpis?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Bratislava

Otázka: Akú formu má mať dlžobný úpis?

Dobrý deň, chcem sa spýtať na vzor dlžobného úpisu, a akú formu by mal mať. Kamarátke som požičiavala peniaze v menších sumách a suma sa nakopila. Chcem jej dať podpísať dlžobný úpis a v týchto veciach sa vôbec nevyznám. Chcem, aby bol dlžobný úpis správne vypísaný, no po tom, čo som pozerala na internete, neviem, čo by som mala napísať a na aký účel bola suma použitá. Tiež by som chcela, aby pravidelne splácala dlžobu a ja by som mala doklad, že som jej požičala peniaze. Neviem, či musí byť podpis overený u notára alebo nie.

Odpoveď: Akú formu má mať dlžobný úpis?

Dobrý deň, dlžobný úpis je v podstate uznanie dlhu. Ak chcete vzor dlžobného úpisu (uznania dlhu), odporúčam stránku www.uznanie-dlhu.sk. Na tejto stránke si vypíšete uznanie dlhu a stiahnete si vzor.

Do časti "dôvod vzniku dlhu" uvediete to, ako dlh vznikol. Uvediete tam, že si od Vás kamatátka požičiavala peniaze a tieto peniaze Vám nevracala a k dnešnému dňu je výška pôžičky v takej a takej výške.

Ďalej sa tam môžete dohodnúť na splátkach, prípadne na jednorazovej úhrade. Ak by ste si neboli istý vyplnením formulára, napíšte nám, poradíme Vám.