Ako mám postupovať pri predaji osobného havarovaného auta do zahraničia?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Košice

Otázka: Ako mám postupovať pri predaji osobného havarovaného auta do zahraničia?

Aké dokumenty sú potrebné pri predaji havarovaného auta do zahraničia? Mohli by ste mi, prosím, poradiť?

Odpoveď: Ako mám postupovať pri predaji osobného havarovaného auta do zahraničia?

Dobrý deň,

v prvom rade je potrebné mať správne naformulovanú kúpnu zmluvu. Ak chcete byť chránený pre prípad, že by kupujúci neskôr namietal, že ste ho neupozornili na vady, odporúčam v zmluve výslovne uviesť technický stav auta a podrobne vypísať vady. Ak dotyčný kúpi auto aj s uvedenými vadami za danú kúpnu cenu, nemá potom nárok uplatňovať si za vady uvedené v zmluve zľavu.Druhou podstatnou náležitosťou je splniť administratívne podmienky určené štátom. Podmienky a postup je vcelku dobre vysvetlený na stránke ministerstva vnútra http://www.minv.sk/?informacie-6.