je nás 7 dedičov, ale jeden nechce splnomocnenie podpísať.

Online právna poradňa
Oblasť práva: Dedičské právo, Trenčín

Otázka: je nás 7 dedičov, ale jeden nechce splnomocnenie podpísať.

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, ako by sme mali postupovať v prípade, že chceme splnomocniť advokáta na zastupovanie v dedičskom konaní. Sme sedem dedičov, no jeden z nás odmietol splnomocnenie podpísať. Ako by sme mali v tejto situácii postupovať?

Odpoveď: je nás 7 dedičov, ale jeden nechce splnomocnenie podpísať.

Dobrý deň, vo veci vami položenej otázky uvádzame, že dediča, ktorý nechce podpísať splnomocnenie pre advokáta, ktorého ste vy vybrali, nemôžete žiadnou cestou donútiť, aby tiež ho zastupoval konkrétny advokát.

Je to jeho oprávnenie, či niekoho na zastupovanie v dedičskom konaní splnomocní alebo bude konať osobne, prípadne si vyberie iného zástupcu v dedičskom konaní /advokáta alebo inú osobu/.