Trestný čin dvojmanželstva

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Bratislava

Otázka: Trestný čin dvojmanželstva

Dobrý deň, zistila som, že keď som sa v roku 2006 vydávala za exmanžela, už bol vtedy ženatý, čo mi zatajil. Včera som sa to dozvedela a podala som proti nemu trestné oznámenie. Tam mi povedali, že súd sa neuskutoční, pretože skutok je už premlčaný. Môžem podať žiadosť na súd, aby vyhlásil toto manželstvo za neplatné?

Odpoveď: Trestný čin dvojmanželstva

Dobrý deň, áno, trestné činy sa premlčuje, vtedy sa trestné stíhanie zastavuje.

Ak pôvodné manželstvo nezaniklo, tak môžete žiadať, aby to Vaše bolo určené za neplatné.

Je potrebné podať návrh na súd, iba súd je oprávnený rozhodovať o neplatnosti manželstva.