Prepis vodovodnej pripojky ZSVS - Levice

Online právna poradňa
Oblasť práva: Nezaradené, Nitra

Otázka: Prepis vodovodnej pripojky ZSVS - Levice

Dobrý deň, Doručena mi bola nová zmluva o pripojení k vodovodnej prípojke s predvyplnenými údajmi na moju manželku, keďže ja nie som majiteľom nehnutelnosti. Údaje si získali z Katastrálneho úradu. Všeobecne platné podmienky sú totožné s tými, ktoré som podpisoval pred dvoma rokmi. V rámci telefonického rozhovoru mi bolo povedané, že musím súhlasiť so zmenou zmluvy, pretože je to ich interné nariadenie. Majú na to právo? S pozdravom,

Odpoveď: Prepis vodovodnej pripojky ZSVS - Levice

Dobrý deň, v zákone upravujúcom prípojky na verejné vodovody a kanalizáciu nie je stanovená povinnosť vyjadriť súhlas predošlého vlastníka s uzatvorením zmluvy o prípojke s novým vlastníkom. Avšak viacerí dodávatelia (či už vody, elektriny...) majú vo svojich interných predpisoch ustanovené rôzne podmienky pre uzatváranie zmlúv (interné predpisy si určujú spoločnosti samé, avšak nemôžu byť v rozpore so zákonom). Medzi ne patria napríklad i súhlas ostatných spoluvlastníkov s uzatvorením zmluvy, resp. so zmenou zmluvy. Vzhľadom na to, že Váš dodávateľ má tiež v internom predpise upravené, že vyžadujú Váš súhlas so zmenou zmluvy, nezostane Vám nič iné ako tento súhlas vyjadriť. Inak nedôjde k prepisu majiteľa prípojky z Vás na Vašu manželku.