Podvod cez "PayPal"

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Žilina

Otázka: Podvod cez "PayPal"

Dobrý deň. Chcem sa poradiť ohľadom situácie, ktorú som nedávno zažil. Uverejnil som inzerát na Bazoši a ozval sa mi Nemec, ktorý sľúbil platbu cez PayPal. Poslal mi peniaze s tvrdením, že sú na účte PayPal a že sa neuvolnia, kým nezaplatím dopravu. Tak som urobil. Potom mi požadoval ďalšiu platbu za poistenie a tvrdil, že peniaze mi poslal na kvázy účet PayPal. Teraz žiada ďalších 700 eur ako daň. Zdá sa, že je to podvod, ale neviem, ako mám teraz vymáhať svoje peniaze zaslané cez Western Union - konkrétne sumu 700 eur. Môžete mi prosím poradiť? Vopred vám ďakujem za radu.

Odpoveď: Podvod cez "PayPal"

Dobrý deň.

V prvom rade sa skontaktujte s PayPal a žiadajte poslať peniaze späť. Uvidíte čo Vám na email odpíšu. Či sa Vám podarí svoje peniaze dostať späť je otázne, pretože ide o podvod. Zvážte aj podanie trestného oznámenia. V žiadnom prípade už nič neplaťte, aj keby Vám prišli výhražné emaily.