Si advokát? Chceš napredovať v kariére? Nezmeškaj príležitosť stať sa súčasťou prestížnej advokátskej kancelárie!
Klikni sem pre viac informácií.
Máte
otázku?

podiel na parcele v r.1948

Online právna poradňa
Oblasť práva: Bratislava

Otázka: podiel na parcele v r.1948

Dobrý deň, ako zistím, aký podiel na parcele vlastnil dedo v roku 1948, keď teraz v roku 2024 má podiel 6/230 a sú tam ďalší štyria spoluvlastníci s podielom napr. 57/230? Je podozrenie z podvodu, dedo tú parcelu vlastnil celú. Po jeho smrti bol niekto veľmi šikovný. Ďakujem.

Odpoveď: podiel na parcele v r.1948

Dobrý deň,

aby ste zistili, aký podiel na parcele vlastnil Váš dedo v roku 1948, bude najlepším krokom preskúmať historické dokumenty a listy vlastníctva z toho obdobia. Môžete začať tým, že navštívite miestny kataster nehnuteľností alebo archív, kde uchovávajú historické záznamy vlastníctva. Tam by mali byť k dispozícii listy vlastníctva alebo pozemkové knihy, ktoré obsahujú presné údaje o podieloch na nehnuteľnostiach v minulosti.

Ak sa ukáže, že bol podiel neoprávnene zmenený, môže byť relevantné preskúmať aj dedičské konanie po smrti Vášho deda. Možno objavíte dokumenty alebo závet, ktoré môžu objasniť, ako sa podiely delili medzi dedičov.