Opitosť a ukazovanie nahých fotiek

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Trenčín

Otázka: Opitosť a ukazovanie nahých fotiek

Správna verzia:

Pil som sám doma až do chvíle, keď som mal naozaj špatnú náladu a prihlásil som sa na pokec.sk. Začal som si písať s jednou ženou, ktorá mi dávala návrhy a ja, ako opitý, to vnímal ako dobrý nápad. Písali sme si chvíľu a zrazu navrhla, že si jej nepošlem fotku svojej intímnej časti a dá mi aj číslo. To mi, ako opitému, prišlo smiešne, ale zároveň aj ako dobrý nápad. Sľúbila, že pošle aj ona. Stiahol som z internetu fotografiu prirodzenia a poslal ju na jej číslo, ale ona ju vraj nedostala. Po chvíli mi volala jedna pani, tvrdiac, že jej prišla fotografia od mňa aj s touto fotografiou. Hrozila mi, že ma dá na súd a zavolá políciu. Chcem sa opýtať, či sa s tým dá niečo robiť? Môžem sa s ňou dohodnúť mimo súdneho konania?

Odpoveď: Opitosť a ukazovanie nahých fotiek

Dobrý deň, predpokladám, že Vám táto "pani" povedala, že jej dcéra je maloletá a pýta od Vás peniaze. Toto je štandardný postup osôb, ktoré takto zarábajú peniaze. Ide s najväčšou pravdepodobnosťou o podvod z ich strany. Už niekoľko krát som počul tento prípad. Nezdá sa Vám príliš podozrivé, že na to prišla hneď potom ako ste poslali to foto. Dcéra by predsa nedovolila matke, aby si pozerela do profilu.

Tieto osoby nevedia úplne naisto, že s kým komunikujú, majú však Vaše číslo ale nemyslím si, že podajú na Vás trestné oznámenie, pretože žiadna maloletá neexistuje.

Máte dve možnosti, buď im podľahnete a budú stále pýtať viac a viac peňazí, alebo ich odignorujete a prestanete s nimi úplne komunikovať. Ak ide o podvodníkov, zavolajú Vám z iného čísla, ak nebudete dvíhať a vtedy viete, že sa ničoho nemusíte obávať. Matka dieťaťa by to buď riešila hneď s políciou (bez toho, že by Vás vyzývala) alebo by chcela na to čo najskôr zabudnúť.

Ak máte záujem poradím Vám ešte jeden trik, ako zistíte, či nejde o podvodníkov.