POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Môže duplikát osvedčenia prevziať môj rodič?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Nezaradené, Prešov

Otázka: Môže duplikát osvedčenia prevziať môj rodič?

Dobrý deň, stratila som maturitné vysvedčenie a naliehavo potrebujem duplikát pre zamestnanie. Žiaľ, nemôžem ho sama prevziať a nestíham prísť. Môže ho za mňa prevziať rodič? Ďakujem za rýchlu odpoveď.

Odpoveď: Môže duplikát osvedčenia prevziať môj rodič?

Dobrý deň, duplikát vysvedčenia o maturitnej skúške možno vydať na základe písomnej žiadosti žiadateľa adresovanej škole, ktorá vydala prvopis tohto dokladu. Žiadosť možno doručiť ako poštovú zásielku alebo osobne. Duplikát vysvedčenia sa vydáva len žiadateľovi do vlastných rúk, pričom prevzatie tejto verejnej listiny žiadateľ potvrdzuje podpisom v protokole o jeho vydaní. Iná osoba môže vysvedčenie prevziať len ako žiadateľom splnomocnená osoba, teda na základe písomného splnomocnenia.