Mám nárok na právne zastúpenie zdarma?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Košice

Otázka: Mám nárok na právne zastúpenie zdarma?

Dobrý deň, chcem podať žalobu na vysťahovanie mojej sestry z môjho domu. Rada by som sa Vás opýtala, či a kedy mám nárok na právne zastúpenie zdarma. Som nezamestnaná a poberám dávky v hmotnej núdzi. Jediný majetok, ktorý vlastním, je tento dom. Za Vašu odpoveď vopred ďakujem.

Odpoveď: Mám nárok na právne zastúpenie zdarma?

Dobrý deň,

odporúčam Vám obrátiť sa na niektoré z centier právnej pomoci, kde Vám poskytnú presnejšie informácie o tom, či máte nárok na bezplatnú právnu pomoc, alebo nie. O tom, aké sú podmienky si môžete prečítať aj na tejto stránke: http://www.centrumpravnejpomoci.sk/otazky-a-odpovede/otazky-a-odpovede.