Je možné podať trestné stíhanie a osloviť aj vymáhačskú agentúru

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Bratislava

Otázka: Je možné podať trestné stíhanie a osloviť aj vymáhačskú agentúru

Dobrý deň. Stala som sa obeťou podvodu. Požičala som peniaze a všetky pôžičky, ako aj uznanie dlhu, mám podpísané s dlžníkom pred právnikom aj svedkami. Dlh je rozdelený na tri splátky, z nich prvej už uplynul dátum splatnosti. Písala som aj poslednú výzvu. Chcela by som sa opýtať, či je možné podať trestné stíhanie a súčasne osloviť vymáhačskú agentúru. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Je možné podať trestné stíhanie a osloviť aj vymáhačskú agentúru

Dobrý deň, pred podaním trestného oznámenia Vám odporúčam vymáhať pohľadávku najskôr súdne, pretože ak podáte trestné oznámenie, polícia môže odmietnuť vec s odôvodnením, aby ste si vec riešili civilnou cestou (súdne). Ak však už máte za sebou súdne konanie, polícia toto nemôže povedať. Máte potom väčšiu šancu dlh vymôcť, ak by sa to neskôr riešilo aj súdne.

Pokiaľ ide o vymáhanie pohľadávky vymáhačskou agentúrou, odporúčam Vám skôr advokáta, vymáhačská agentúra požaduje % z vymoženej sumy, ktoré sa Vám už nikdy nevrátia. Ak vymáha sumu advokát, o jeho odmenu sa zvyšuje celkový dlh a je to teda dlžník, kto zaplatí náklady vymáhania. Prečítajte si viac o vymáhani advokátom tu: http://vymahanie-dlhov.sk.

Môžeme sa pozrieť na to, či máte správne vypracované dokumenty a preveriť dlžníka. Táto služba je zadarmo. Dokumenty nám môžete poslať na advokat@ficek.sk