Ako je možné, že nemáme termín rozvodu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Ako je možné, že nemáme termín rozvodu

Dobrý deň, žiadosť o rozvod som podala 12. 2. 2016 (Okresný súd 3, Bratislava). Máme maloleté dieťa, ktoré má 3 roky. Je normálne, že doposiaľ nemáme stanovený termín rozvodu? Aké kroky môžem ďalej podniknúť? Ďakujem.

Odpoveď: Ako je možné, že nemáme termín rozvodu

Dobrý deň, od podania Vášho návrhu uplynul už takmer rok, čo je dosť dlhá doba.

Najčastejšími dôvodmi, pre ktoré sa rozvodové konanie predlžuje sú najmä:

- nesprávne napísaný návrh na rozvod manželstva,

- protistrana si nepreberá poštu,

- sudca mám veľa konaní a nestíha nariadiť pojednávanie.

Vo Vašom prípade, keďže to už trvá takmer rok predpokladám, že ide o chybu v doručovaní. Môžete ísť nahliadnuť do súdneho spisu a pozrieť sa, čo bolo vo Vašej veci vykonané, či bola manželovi zasielaná výzva na vyjadrenie sa k podanej žalobe.

Zistíte tak, v akom stave je Vaša vec a prečo súd ešte nenariadil pojednávanie.