Zmluva o depozite

Online právna poradňa
Oblasť práva: Bratislava

Otázka: Zmluva o depozite

Dobrý deň, rada by som sa informovala. Našla som si nový prenájom v Bratislave, majiteľka mi ho chce prenajať bez zmluvy, pretože aj predchádzajúci nájomcovia to tak mali. Vyžaduje depozit v sume jednomesačného nájmu. Rada by som mala tento depozit aj "na papieri", s čím majiteľka súhlasí. Ako prosím má vyzerať zmluva o depozite? Musí mať nejakú konkrétnu podobu? Čo presne musí obsahovať, aby mi ho potom z právneho hľadiska musela vrátiť? Ďakujem pekne za odpoveď.

Odpoveď: Zmluva o depozite

Dobrý deň, neodporúčame takýto postup. Usudzujeme, že sa nejedená o čestné konanie podľa práva a či je vôbec registrovaná u príslušného správcu dane - daňový úrad. Trvajte na písomnej zmluve o nájme, ktorú však nechajte skontrolovať advokátovi.