Ukončenie konania rozhodnutím autoremedúrou

Online právna poradňa
Oblasť práva: Správne právo, Bratislava

Otázka: Ukončenie konania rozhodnutím autoremedúrou

Dobrý deň. Rozhodnutím príslušného orgánu mi bola udelená pokuta. Avšak, v zákonnej lehote som sa odvolala a rozhodnutie o udelení pokuty bolo pomocou autoremedúr vrátené naspäť orgánu, ktorý rozhodnutie vydal. Tento orgán môjmu odvolaniu vyhovel a predchádzajúce rozhodnutie v plnom rozsahu zrušil. V stanovenej lehote sa nikto neodvolal, takže rozhodnutie sa stalo právoplatným. O mesiac mi však prišlo predvolanie na ďalšie pojednávanie, kde tvrdia, že bolo zrušené len samotné rozhodnutie, ale proces nebol ukončený. Ak rozhodnutie o zrušení predchádzajúceho rozhodnutia nadobudlo právoplatnosť, neznamená to, že konanie je ukončené? Neznamená to, že orgán uznal moje námietky a prohlásil ma nevinne a zrušil pokutu? Môže príslušný orgán pokračovať v tomto procese? Na pojednávaní mi bolo oznámené, že mi príde ďalšie rozhodnutie, v ktorom bude moja pokuta znížená. Ďakujem.

Odpoveď: Ukončenie konania rozhodnutím autoremedúrou

Dobrý deň, správny orgán môže zrušiť rozhodnutie o uložení pokuty a nemusí pritom zastaviť konanie. Pokiaľ by došlo k zastaveniu konania, bolo by to v rozhodnutí uvedené. Takže Vám môže prísť rozhodnutie správneho orgánu opäť. Voči vydanému rozhodnutiu budete môcť podať opäť odvolanie.