Totálna škoda na aute - predaj auta na súčiastky

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Totálna škoda na aute - predaj auta na súčiastky

Dobrý deň, mám otázku. Mala som haváriu, ktorú som nezapríčinila, a moje auto bolo ohodnotené ako totálna škoda. Chcela by som ho odhlásiť a predať na súčiastky. Pri pokuse o odhlásenie mi však bolo povedané, že musím auto zošrotovať a doniesť príslušný dokument. Nechápem, prečo by som ho musela dať do šrotu, keď ho môžem predávať na súčiastky. Ďakujem.

Odpoveď: Totálna škoda na aute - predaj auta na súčiastky

Dobrý deň, pokiaľ chcete predať auto na súčiastky, tak potom ho musíte predať ešte ako zapísané na dopravnom inšpektoráte. Nový majiteľ, ktorý použije súčiastky, si potom toto auto odhlási a splní zákonné povinnosti. Takto sa to robí vždy, auto sa predáva na súčiastky normálnou zmluvou s prepisom na dopravnom inšpektoráte.