Predaj domu, aby sme neplatili daň


Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Trenčiansky
Odpovedá: Advokát Trenčín
Odpovedané dňa: 18. 12. 2016

Otázka: Predaj domu, aby sme neplatili daň

Dobrý deň, chcem sa spýtať, chceli by sme predať rodinný dom , ktorý vlastníme manžel 4 roky a ja ho mám v spoluvlastníctve 2 roky. Len problém je v tom že musíme platiť štátu 20 % z ceny danej nehnuteľnosti, ked to predáme skôr ako uplynie 5 rokov. Chcela by som vedieť či sa to nedá urobiť inak, aby sme tie % neplatili. Vopred ďakujem za odpoveď. 

Odpoveď: Predaj domu, aby sme neplatili daň

Dobrý deň,

keďže nám nie sú známe všetky okolnosti, ktoré majú vplyv na platenie dane z príjmu pri predaji nehnuteľnosti, nemôžeme Vám jednoznačne odpovedať. Dôležité však je, že daň z príjmu sa platí len z rozdielu medzi nadobúdacou cenou a predajnou cenou. Teda len zo zisku, ktorý ste predajom získali. Rozhodujúci je aj fakt, akým spôsobom ste nehnuteľnosť nadobudli. Napríklad v prípade, že ide o nehnuteľnosť získanú dedičstvom, platí, že predaj je oslobodený od dane aj v prípade, že poručiteľ vlastnil nehnuteľnosť minimálne 5 rokov. 

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmo
V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Položením otázky advokátovi v bezplatnej právnej poradni beriete na vedomie, že Vaša otázka môže zostať nezodpovedaná, najmä, ak nejde o jednoduchú právnu radu alebo v prípade pracovnej zaneprázdnenosti advokáta.

V platenej online právnej poradni advokát odpovie na každú otázku, ak je možné otázku zodpovedať. Po položení otázky Vám oznámime, koľko stojí odpoveď odborníka (advokáta). Odpoveď Vám odošleme v priebehu niekoľkých hodín od úhrady odmeny.Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:

Zoznam otázok a odpovedí

najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk