Práva a povinnosti prenajímateľa

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Bratislava

Otázka: Práva a povinnosti prenajímateľa

Dobrý deň, ráda by som sa informovala. S manželom nám končí nájomná zmluva na dom, v ktorom je krb. Tento krb nebol niekoľko rokov kontrolovaný. Je nám jasné, že krb nie je jediným zdrojom tepla v dome, a preto sme ho, kvôli našej bezpečnosti, doteraz nevyužívali. Chcela by som sa spýtať, či vzhľadom na záväzok prenajímateľa v zmluve, ktorý hovorí: "Prenajímateľ sa zaväzuje, že bude zabezpečovať a udržiavať požiarnu ochranu, údržbu bezpečnostných a ochranných opatrení spojených s domom," sa tento záväzok vztahuje aj na kontrolu a údržbu krbu. Ďakujem.

Odpoveď: Práva a povinnosti prenajímateľa

Dobrý deň, áno, týka sa to aj krbu, lebo krb má vývod,ktorým je komín. Vy za vykonávanie potebných príslušných konrtol ako nájomca nezodpovedáte.

Pri odovzdaní domu prenajímateľovi nezabudnite spísať zápisnicu o odovzdaní domu, vrátane stavu jednotlivých médií a najlepšie s fotodokumentáciou.