'

Má zmysle podávať návrh na určenie výživného?


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Trenčiansky
Odpovedá: Advokát Trnava
Odpovedané dňa: 16. 9. 2016

Otázka: Má zmysle podávať návrh na určenie výživného?

Dobry den. Ma zmysel podavat navrh na urcenie vyzivneho pri striedavej starostlivosti, je vobec sanca, aby bolo nejake vyzivne urcene? Mame dceru v takmer striedavej starostlivosti, pocas skolskeho roka je u mna je cca 20 -22 dni v mesiaci, u otca cca 8-10, cez prázdniny zase naopak, castejsie u otca. Je to nasa dohoda, na sude sme nikdy neboli. Problem je, ze otec prispieva na skolu/kruzky len sporadicky a aj to mensou polovicou, vsetky ostatne naklady na dieta hradim ja. Nepotrebujem vyzivne do ruk, len jeho spoluucast na financovani skoly, je nieco taketo vobec mozne nariadit sudnou cestou?

Odpoveď: Má zmysle podávať návrh na určenie výživného?

Dobrý deň. Určenie výživného je samozrejme možné aj pri striedavej osobnej starostlivosti (vyplýva to najmä z ustanovenia § 62 ods. 6 zákona o rodine). Z Vašej otázky však vyplýva, že dieťa nie je tak celkom v striedavej osobnej starostlivosti oboch rodičov. Navyše vo väčšej časti roka je dieťa vo Vašej starostlivosti. Je preto na mieste, aby druhý rodič platil na dieťa výživné. Pokiaľ sa nedokážete dohodnúť, môžete podať návrh na súd. Súd však určí výživné, prípade uloží povinnosť tvorby úspor, nie povinnosť prispievať na školu a krúžky.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:



JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmo




V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:



1. Zadanie otázky

2. Výber poradne

3. Dodatočné informácie
Emaily sa musí zhodovať a otázka musí byť vyplnená.
Zadarmo Premium
Online odpoveď
Zrozumiteľná odpoveď
Jednoduché otázky
Zložité otázky
Zaručená odpoveď
Neverejná odpoveď
Poplatok za odpoveď
Doplňujúce otázky
Dokumenty
Odpovedá aj koncipient
Odpovedá výlučne advokát
Chcem zadarmo
viac informácií
Chcem premium
viac informácií

GoPay Visa SecureCode Visa Visa MasterCard MasterCard MasterCard


Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Prosím vyberte kraj
Prosím vyberte kategóriu.
V bezplatnej poradni nie je zaručená odpoveď, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
V bezplatnej poradni je otázka a odpoveď verejná, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole


Musíte súhlasiť s podmienkami.



Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:

Zoznam otázok a odpovedí

najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk