Doručenie výpovede nájomnej zmluvy

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Doručenie výpovede nájomnej zmluvy

Dobrý deň, rada by som sa opýtala: nájomca porušil zmluvu o krátkodobom prenájme bytu, konkrétne bod v nej uvedený. Na základe tohto by som mu chcela písomne vypovedať nájomnú zmluvu. Akým spôsobom mu mám doručiť výpoveď, ak je problém spojiť sa s ním telefonicky aj osobne (neotvára dvere bytu)? Potrebujem, aby začala plynúť výpovedná lehota uvedená vo výpovedi nájomnej zmluvy tak, aby všetko prebiehalo podľa zákona. Viem, že výpovedná lehota začína plynúť nasledujúci deň od doručenia nájomníkovi, ale ako mu ju doručiť, keď sa nedá spojiť? Ďakujem.

Odpoveď: Doručenie výpovede nájomnej zmluvy

Dobrý deň, pokiaľ odmieta preberať výpoveď osobne a ani neotvára dvere, potom doručujte výpoveď poštou (doporučene). Ak máte správne formulovanú zmluvu, potom máte upravené aj doručovanie v zmluve, potom sa uplatní doručovanie podľa zmluvy. Ak sa v byte zdržiava a odmietne zásielku prevziať, bude sa považovať za doručenú.

Pre zjednodušenie alebo predchádzanie takýmto problémom je vždy dobré si v zmluve dohodnúť prípady doručovania zásielok.