Si advokát? Chceš napredovať v kariére? Nezmeškaj príležitosť stať sa súčasťou prestížnej advokátskej kancelárie!
Klikni sem pre viac informácií.
Máte
otázku?

Cenova ponuka za vysporiadanie BSM

Online právna poradňa
Oblasť práva: Bratislava

Otázka: Cenova ponuka za vysporiadanie BSM

Dobrý deň, prosím, ako sa pohybuje cena ohľadom vysporiadania majetku po rozvode manželov? Rozumiem, že cena závisí od prípadu k prípadu. Ale ak by ste mi vedeli dať aspoň orientačnú sumu. Ďakujem.

Odpoveď: Cenova ponuka za vysporiadanie BSM

Dobrý deň,

cena za vysporiadanie majetku po rozvode závisí od rôznych faktorov, ako sú hodnota majetku a rozsah konania. Orientačné náklady môžu zahŕňať poplatky za znalecké posudky, ktoré sú potrebné na ocenenie majetku. Tieto poplatky sa môžu pohybovať od niekoľkých stoviek až po tisíce eur. Ak sa vysporiadanie rieši súdnou cestou, sú tu aj súdne poplatky a náklady na právne zastupovanie advokátom.

Cena znaleckých posudkov v závislosti od konkrétneho znalca a hodnoty majetku sa zvyčajne pohybuje medzi 300 až 500 eurami. Advokátske poplatky variujú v závislosti od zložitosti prípadu a môžu byť definované buď ako hodinová sadzba (napr. 100 až 200 eur/hodina) alebo poplatku podľa ukonov právnej pomoci. Tu je kalkulačka na výpočet www.ficek.sk/trovy.

Celkovo sa náklady na vysporiadanie BSM pohybujú v rôznych sumách, ktoré aj so zahrnutými súdnymi poplatkami, znaleckými posudkami a nákladmi na právne zastupovanie vo veľkom rozsahu určujú konečnú cenu.