Zbavenie spôsobilosti na právne úkony

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Trenčín

Otázka: Zbavenie spôsobilosti na právne úkony

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať: Môj priateľ má na občianskom preukaze uvedené, že je zbavený spôsobilosti na právne úkony. Má to niečo spoločné s kúpou alkoholických nápojov? Ďakujem.

Odpoveď: Zbavenie spôsobilosti na právne úkony

Dobrý deň. Do občianskeho preukazu sa vpisuje len samotná skutočnosť, že osoba je obmedzená alebo zbavená spôsobilosti na právne úkony. Dôvody, pre ktoré bola osoba zbavená spôsobilosti na právne úkony sú vymedzené v súdnom rozhodnutí, ktorým bola osoba zbavená spôsobilosti na právne úkony.