Máte
otázku?

Záruka na ojazdené vozidlo


Online právna poradňa
Oblasť práva: Obchodné právo, Žilina

Otázka: Záruka na ojazdené vozidlo

Dobrý deň. Chcel by som sa u Vás informovať ohľadom otázky záruky pri jazdených vozidlách, nakoľko sa informácie o záruke (áno/nie) líšia. Dňa 5.8.2016 som od spoločnosti XY kúpil auto BMW ročník výroby 2012, avšak počas tejto krátkej doby sa vyskytol technický problém. Po diagnostike v autorizovanom servise bola zistená vada v motore, kde cena opravy je vyčíslená na 12 000€, čo je neprijateľné. Existuje v takomto prípade nejaký spôsob, ako sa brániť, poprípade žiadať náhradu škody alebo dokonca odstúpenie od zmluvy? Za Vašu radu veľmi pekne ďakujem. Jakub.

Odpoveď: Záruka na ojazdené vozidlo

Dobrý deň, vo Vašom prípade je dôležité, či táto vada tu bola už v čase, keď ste kúpili vozidlo. Predpokladám však, keď ide o vadu motora, tak táto vada tam mohla byť už v čase, keď ste ho kupovali. 

Ak sa o tejto vade nič v zmluve nehovorí, potom je to dobre a dá sa s tým niečo robiť. Musel by som však ešte pred odporučením záväzného postupu vidieť zmluvu, ktorú ste uzatvorili. Zaujíma na najmä formulácia zmluvy, zákonník, ktorým sa spravuje a Vaše postavenie v zmluve.

Trápi vás "Záruka na ojazdené vozidlo" a chcete pomôcť?

V tejto právne poradni odpovedajú:

JUDr. Milan Ficek

JUDr. Barbora Ficek

JUDr. Boris Gál4,9 (4 969)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Záruka na ojazdené vozidlo" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka
Text zprávy
Moje zprava