Zaplatenie regresného nároku poisťovni

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Bratislava

Otázka: Zaplatenie regresného nároku poisťovni

Dobrý deň. Mám prosbu o radu. Moj otec vo voľnom pásme zbehol do cesty električky v marci. Okrem toho, že sa poškodil napokon aj rozbité sklo. Teraz mu prišiel list z poisťovne, kde ho žiadajú o zaplatenie regresného nároku vo výške 4148 eur. Existuje spôsob, ako so sumou niečo urobiť? Je bežný živnostník, jeho zárobky sú skromné. Ďakujem Vám za každú radu.

Odpoveď: Zaplatenie regresného nároku poisťovni

Dobrý deň, je pre nás ťažké odhadnúť, či škoda vo výške, ktorú uvádzate a ktorú požaduje poisťovňa je adekvátna. Môžete odmietnuť plniť s argumentom, že ide o príliš vysokú sumu, ktorá nezohľadňuje skutočnú škodu. Poisťovňa to ale určite potom zažaluje a bude žiadať túto sumu. Potom na súde môžete žiadať vypracovať znalecký posudok, ktorým sa určí skutočná škoda.

Riskujete, že súdny znalec povie približne rovnakú sumu. Môže ale povedať aj nižšiu sumu alebo vyššiu sumu.

Prípadne môžete si nechať vypracovať odborný/znalecký posudok ešte pred súdom a tak zistíte skutočnú škodu.