Vymáhanie platenia koncesionárskych poplatkov

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Bratislava

Otázka: Vymáhanie platenia koncesionárskych poplatkov

Dobrý deň, som mladý človek a nedávno som si kúpil byt - moje prvé bývanie. Dostal som oznámenie o kontrole, ktoré ma informuje, že mám platiť koncesionárske poplatky za televízor a rozhlas. Avšak, tieto technológie ani nemám a navyše ich považujem za zastaralé, alebo lepšie povedané ako prežitky z prvej polovice minulého storočia. Môj hlavným prostriedkom zábavy a informovanosti sú internetové pripojenie, YouTube a Soundcloud. Televízor ani neplánujem mať, pretože komerčné vysielanie je plné reklám a vysielanie štátnych staníc mi nevyhovuje. Absurdné poplatky za niečo, čo ani nevyužívam, odmietam platiť. Chcem sa opýtať, ako môžem argumentovať s vymáhateľom?

Odpoveď: Vymáhanie platenia koncesionárskych poplatkov

Dobrý deň, povinnosť platiť koncesionárske poplatky je daná zákonom, preto sa tejto povinnosti nevyhnete, nejde pritom o to, či máte televíziu alebo rozhlas ale o to, či máte v byte elektrinu. Ak áno, zákonnú povinnosť platiť koncesionárske poplatky si musíte plniť.