Máte
otázku?

Ako vysporiadať byt s hypotékou (05) | JUDr. Milan Ficek, advokát

27.09.2022 08:00

Tri rôzne problémy a tri právne riešenia. Na konkrétnych prípadoch Vám ukážeme ako funguje bezpodielové spoluvlastníctvo manželov v praxi.

Advokát a expert na majetkové právo JUDr. Milan Ficek dopodrobna rozoberie problémy, s ktorými sa klienti obrátili na advokátsku kanceláriu Ficek & Partners. Možno sa v nich nájdete aj Vy. KTO POZNÁ PRÁVO, ROBÍ LEPŠIE ROZHODNUTIA

ČO SA DOZVIETE? 0:00 Úvodné zhrnutie

0:51 Ako sa vyporiadava byt na hypotéku aj s ručiteľmi?

„Dobrý deň, potreboval by som sa poradiť ohľadom vyporiadania BSM po rozvode. V júni tohto roku sme sa rozviedli. Máme spoločnú hypotéku s exmanželkou na dom. Na dom je ručenie bytom, ktorého vlastníkmi sú moji rodičia. Chcel by som vedieť, či je to tak, že mám väčšinové právo v otázke hypoúveru, keďže moji rodičia ručia svojím majetkom. Polovica hypoúveru je na mňa písaná. Ex manželka nechce predať dom, ale moji rodičia aj ja na tom trváme.“

1:21 Odpovedá JUDr. Milan Ficek

3:43 Čo sa stane, keď niekto po rozvode predá celý hnuteľný majetok? "Zdravím. Môj exmanžel predal všetok náš spoločný hnuteľný majetok aj napriek tomu, že sme v konaní o BSM. Ako mám túto vec riešiť?"

4:05 Odpovedá JUDr. Milan Ficek

7:26 Máte nejaký právny problém?

7:47 Čo robiť, keď chce manželka vyplatiť z bytu po 8 rokoch?

"Dobrý deň. S manželkou sme sa rozviedli na jej žiadosť, pričom sme ostali spolu žiť v spoločnej domácnosti s dvoma deťmi. Po troch rokoch sa ona odsťahovala do bytu nového priateľa. Deti ostali žiť a bývať so mnou aj naďalej. Po 8 rokoch, čo sa odsťahovala, sa bývalá manželka domáha polovice bytu, keďže sa s priateľom rozišli a z jeho bytu nedostala vyplatenú dohodnutú čiastku. Má nárok na polovicu bytu, keďže som vyše 8 rokov len ja prispieval do domácnosti a z väčšej časti aj na dve deti ? Bytový dom prešiel pred nedávnom rekonštrukciou s nadstavbou a zateplením, čím sa výrazne zvýšila cena bytu."

8:35 Odpovedá JUDr. Milan Ficek

 
Ďalšie videá

Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.