Máte
otázku?

Vyplatiť manžela pred rozvodom | JUDr. Milan Ficek, advokát

05.09.2022 08:00

Tri rôzne problémy a tri právne riešenia. Na konkrétnych prípadoch Vám ukážeme ako funguje bezpodielové spoluvlastníctvo manželov v praxi.

Advokát a expert na majetkové právo JUDr. Milan Ficek dopodrobna rozoberie problémy, s ktorými sa klienti obrátili na advokátsku kanceláriu Ficek & Partners. Možno sa v nich nájdete aj Vy.

KTO POZNÁ PRÁVO, ROBÍ LEPŠIE ROZHODNUTIA

ČO SA DOZVIETE?

0:00 Úvod

1:07 Ako reagovať na neopodstatnené požiadavky manžela?

"Dobrý deň. So svojim manželom žijeme v oddelených domácnostiach pol roka. Mali sme dve autá, jedno si nechal on a jedno nechal mne a nášmu maloletému synovi. Teraz ale predal svoje auto a chce to moje. Ponúkla som mu za to auto peniaze, ale nechce ich, že nech si kúpim auto ja. A preto sa chcem opýtať, že keď si teda kúpim auto, či si ho môžem prepísať na seba a či ho môžem zaplatiť zo svojho účtu (mali sme oddelené účty vždy), keďže sme ešte stále manželia. Môže si pri rozvode manžel na toto moje nové auto nárokovať?"

1:37 Odpovedá JUDr. Milan Ficek

3:08 Vyplatiť manžela ešte pred rozvodom?

"Dobrý deň. Sme manželia už 19 rokov. Už dva a pol roka manžel žije s inou ženou a má s ňou dieťa. Zatiaľ nie sme rozvedení. Ja som zostala v našom nedokončenom dome bývať spolu s dvomi neplnoletými deťmi. Ako sa odsťahoval nič neplatí. Jedine výživné, ktoré mu musel nariadiť súd. Manžel sa zrazu rozhodol, že chce vyplatiť jeho čiastku z domu. V starom znaleckom posudku bol ohodnotený asi na 100.000,- eur. Všetok nábytok bol dar pre mňa od mojich rodičov. Ráta sa do BSM aj ten?

Poraďte mi prosím, akú čiastku mu mám vyplatiť a čo z toho patrí deťom?"

3:54 Odpovedá JUDr. Milan Ficek

12:08 Máte nejaký právny problém?

12:29 Ako sa dá dobre dohodnúť na rozdelení BSM?

"Dobrý deň, aké sú možnosti vyporiadania nehnuteľnosti nadobudnutej počas manželstva do BSM, ktorá je a ešte 14 rokov bude zaťažená hypotékou? Ja ani moja (zatiaľ) manželka nemáme financie na vyplatenie toho druhého po rozvode a nechceme ani tú nehnuteľnosť po rozvode odpredať."

12:58 Odpovedá JUDr. Milan Ficek
Ďalšie videá

Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.