Máte
otázku?

Totálna škoda pri novom aute


Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát

Otázka: Totálna škoda pri novom aute

Dobrý deň, Pred 8 týždňami som si kúpila nové auto Mazdu 6 na splátky v cene 29.735 Eur. V noci ju niekto zničil na parkovisku do takej miery, že policajti mi hneď pri príchode povedali, že to bude totálna náhrada škody. Nakoľko ide o nové auto, tak poisťovňa chce dať auto opravovať. Totálna škoda je s poisťovňou dohodnutá na 85%. Už pri prvej obhliadke skonštatovali, že budú potrebné ešte minimálne ďalšie dve obhliadky, aby sa určila miera poškodenia. Niektoré nosné prvky, chce servis opravovať. Je to v súlade s tým, že opravou nosníkov sa zabezpečí, aby sa auto dostalo do pôvodného stavu? Dokážu mi takto zabezpečiť, že to auto bude spoľahlivé ako nové? Ako komunikovať s poisťovňou, aby sa auto dostalo do pôvodného stavu? Ako zabrániť tomu, aby som znášala dodatočne náklady, ktoré sa nepodarí zistiť ani pri troch obhliadkach? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Totálna škoda pri novom aute

Dobrý deň, o totálnu škodu ide vtedy, pokiaľ by hodnota opravy presiahla hodnotu vozidla. Toto sa deje najmä pri starších autách.

Pokiaľ ste mali nové auto, je malo pravdepodobne, že škoda bude totálna. Obhliadkami sa zistí skutočná škoda, ktorá vznikla na vozidle a podľa toho Vám poisťovňa vyplatí poistné plnenie.

Z tohto poistného plnenia si môžete zaplatiť opravu vozidla. Opravou sa vozidlo obyčajne dostane do pôvodného stavu, pretože sa nahradia nefunkčné časti funkčnými, ale samozrejme nebude to už nové auto.

4,9 (2,639)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmo
V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Totálna škoda pri novom aute" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (2,639)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku