Rozvod manželstva a plnoletá študujúca dcéra

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Nitra

Otázka: Rozvod manželstva a plnoletá študujúca dcéra

Chcela by som sa opýtať, aké doklady je potrebné priložiť k návrhu na rozvod, ak máme z manželstva dve plnoleté dcéry. Jedna už pracuje a druhá, vo veku 19 rokov, je študentkou 4. ročníka. Je nutné priložiť aj doklad o príjme rodičov a zarábajúcej dcéry? Je potrebné žiadať o výživné? Ďakujem.

Odpoveď: Rozvod manželstva a plnoletá študujúca dcéra

Dobrý deň,

pokiaľ máte už dospelé deti, tak tieto sa nebudú predávať vo vašom rozvode. To znamená, že súd nebude určovať komu deti zverí do starostlivosti a aké výživné má druhý manžel platiť.

Pokiaľ by chceli deti výživné, museli by podať návrh na súd samé a žiadať výživné od rodiča.

K návrhu nie je potrebné prekladať ani príjmy rozvádzajúcich sa manželov a ani rodné listy detí.