Prihlasenie sa na urade prace

Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Bratislava

Otázka: Prihlasenie sa na urade prace

Rada by som sa spýtala, či sa musím prihlásiť na úrade práce, keď som na PN. Výpovedná lehota mi v práci končí posledný júlový deň a to z dôvodu zrušenia predajne. Alebo mám tam ísť až po ukončení maródovania? Ďakujem.

Odpoveď: Prihlasenie sa na urade prace

Dobrý deň, v zmysle príslušných právnych predpisov upravujúcich povinnosti pri hlásení sa na úrade práce si Vám dovoľujem uviesť, že ak sa na úrade práce prihlásite do 7 kalendárnych dní po ukončení pracovného pomeru, budete na úrade zaevidovaná odo dňa nasledujúceho po dni, kedy Vám skončil pracovný pomer. Ak sa na úrade práce prihlásite neskôr, budete na úrade práce vedená až odo dňa podania osobitnej žiadosti o zaradenie o evidencie uchádzačov o zamestnanie. Tzn. že ak sa neprihlásite v lehote 7 kalendárnych dní po ukončení pracovného pomeru, môže vzniknúť medziobdobie, kedy budete vedená ako "dobrovoľne" nezamestnaná. V takom prípade si budete musieť odvody platiť sama (tzv. samoplatiteľ). Na základe toho Vám odporúčam prihlásiť sa na úrade práce v lehote 7 kalendárnych dní po uplynutí výpovednej lehoty, aby ste hneď od nasledujúceho dňa boli vedená na úrade práce ako uchádzač o zamestnanie.