Si advokát? Chceš napredovať v kariére? Nezmeškaj príležitosť stať sa súčasťou prestížnej advokátskej kancelárie!
Klikni sem pre viac informácií.
Máte
otázku?

Prevod nehnuteľnosti na 1/1

Online právna poradňa
Oblasť práva: Bratislava

Otázka: Prevod nehnuteľnosti na 1/1

Dobrý deň, obraciam sa na vás s prosbou o radu. S priateľkou som pred deviatimi rokmi uzavrel kúpnu zmluvu. Predmetom tejto zmluvy bol prevod spoluvlastníckeho podielu vo výške 3/4 vzhľadom k celku na nehnuteľnosti na moju priateľku. Mne zostal spoluvlastnícky podiel 1/4 nehnuteľnosti (bytu). Túto nehnuteľnosť sme spoločne užívali a zveľaďovali. Pred dvoma týždňami sme uzavreli spoločné manželstvo a chceli by sme, aby sme na nehnuteľnosť mali spoluvlastnícky podiel 1/1, čiže aby sme obaja mali rovnaký nárok na nehnuteľnosť. Len nevieme, akým právnym úkonom sa to dá vykonať. Vopred vám ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Prevod nehnuteľnosti na 1/1

Dobrý deň,

Ideálne riešenie je previesť podiely na rovnakú výšku, t.j. 1/2 a 1/2.

Ak už vlastníte nehnuteľnosti, tak rozšírenie BSM nepomôže, pretože to sa týka len nehnuteľností, ktoré sú mimo BSM.

Dá sa to riešiť aj tak, ze to prevediete na tretiu osobu a potom späť na Vás so započítaním pohľadávok. Ale to už môže byť považované za obchádzanie zákona. Aj keď kataster by to tak zapísal.

Musím poznať Vaše pohnútky, pre ktoré to chcete mat 1/1 a nie po polovici. Odporúčam konzultovať s našim advokátom a ten sa na to pozrie.