Pojednávanie bez rozhodnutia

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Trenčín

Otázka: Pojednávanie bez rozhodnutia

Dobrý deň. Na internete som na základe spisovej značky našiel termín nášho pojednávania ohľadne rozvodu manželstva, avšak ešte som nedostal predvolanie, hoci do termínu pojednávania zostáva sedem kalendárnych dní. Pojednávanie je tam označené ako "Pojednávanie bez rozhodnutia". Prosím o vysvetlenie, čo tento pojem znamená. Ďakujem.

Odpoveď: Pojednávanie bez rozhodnutia

Dobrý deň, podľa Civilného sporového poriadku je potrebné doručiť predvolanie na pojednávanie spravidla najmenej 5 dní predo dňom, keď sa má pojednávanie konať. § 178 ods. 2 CSP: "Predvolanie sa doručuje strane alebo jej zástupcovi tak, aby mali dostatok času na prípravu, spravidla najmenej päť dní predo dňom, keď sa má pojednávanie konať.". Pojednávanie bez rozhodnutia znamená, že súd nepredpokladá, že na tomto pojednávaní rozhodne vo veci samej. Súd chce pravdepodobne vykonať napríklad dokazovanie. Nie je však vylúčené, aby na takomto pojednávaní došlo k dohode strán a teda aj rozhodnutiu súdu.