POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Platnosť zmluvy s bankou - neplnoletá osoba

Online právna poradňa
Oblasť práva: Nezaradené, Košice

Otázka: Platnosť zmluvy s bankou - neplnoletá osoba

Dobrý deň, chcem sa informovať. Ako sedemnásťročná, bez zákonného zástupcu, som uzavrela zmluvu s Tatrabankou o otvorení študentského účtu bez poplatkov do 20 rokov. Teraz by som chcela tento účet zrušiť a banka od mňa požaduje minimálny zostatok 12 € a 30 dní na zrušenie. Počas týchto 30 dní vraj nemám nárok na študentský balík zdarma, ale chcú od mňa zvlášť poplatky za vedenie účtu, platobnej karty atď. Má banka právo to urobiť, keďže ma vlastne pri otváraní účtu priviedla do omylu? Keď som sa pýtala, koľko ma to bude stáť od otvorenia účtu až po jeho úplné zrušenie, tvrdili mi, že 0 €. Je táto zmluva platná, keďže v čase podpisu som nebola ešte plnoletá? Za odpoveď Vám vopred ďakujem.

Odpoveď: Platnosť zmluvy s bankou - neplnoletá osoba

Dobrý deň, pokiaľ ide o uzatváranie zmlúv neplnoletou osobou, áno je to možné pokiaľ je to povahovou primerané rozumovej a vôľovej vyspelosti veku človeka, to znamená, že Vy ste v 17-tich rokoch mohli uzatvoriť zmluvu s bankou lebo ste svoje konanie vedeli posúdiť a zmluva je platná, keďže predpokladám, že ste účet využívali aj ako neplnoletá to znamená, že svoje konanie posúdiť v tom čase vedeli. Pokiaľ však ide o podmienky jednotlivých produktov banky, akým je aj študentský balík to je upravené väčšinou vo všeobecných podmienkach pri jednotlivých zmluvách, čiže skúste sa pozrieť, či všeobecné podmienky, ktoré sú súčasťou vašej zmluvy o otvorení účtu obsahujú nejaké poplatky pri zrušení účtu atď., v prípade, že to tam nenájdete kontaktujte banku a požadujte od nej vysvetlenie na základe čoho od Vás uvedené poplatky vymáha.