Objednávka tovaru cez internet. Obchod bol zrušený. Čo mám robiť?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Košice

Otázka: Objednávka tovaru cez internet. Obchod bol zrušený. Čo mám robiť?

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako ďalej postupovať. Objednala som si tovar z internetového obchodu v hodnote 28 eur, ktorý som zaplatila prevodom vopred. Následne bol internetový obchod zrušený. Nemám ani peniaze, ani tovar. Už som žiadala aj banku, aby konala vo veci vrátenia peňazí... dostala som sa až k osobným údajom prijímateľa, pretože mi peniaze nevrátili. Zistila som aj jeho telefónne číslo a dovolala som sa mu s tým, že mu pošlem číslo účtu, aby mi peniaze poslal, no zatiaľ nič neposlal. Teraz už telefón nedvíha (kamarátke peniaze poslal). Ako mám postupovať, aj keď sa jedná o takú malú sumu? Mám jeho adresu, čo mám s ňou robiť? Mám ísť na políciu a podať trestné oznámenie, alebo sa obrátiť na právnika? Ďakujem.

Odpoveď: Objednávka tovaru cez internet. Obchod bol zrušený. Čo mám robiť?

Dobrý deň, v prvom rade mu skúste zaslať písomnu výzvu  na vrátenie peňazí s tým, že ak nezaplatí budete peniaze vymáhať cestou súdu, resp. podáte trestné oznámenie. Ak Vám peniaze nevráti v určenej lehote, môžete sa obrátiť na súd a podať žalobu o vydanie bezdôvodného obohatenia a zároveň však môžete podať na polícii aj trestné oznámenie.