Objednávka tovaru cez internet. Obchod bol zrušený. Čo mám robiť?


Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Košický
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 15. 10. 2015

Otázka: Objednávka tovaru cez internet. Obchod bol zrušený. Čo mám robiť?

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako mám ďalej postupovať: Objednala som si tovar z internetového obchodu v hodnote 28 eur za ktorý som zaplatila prevodom vopred. Následne bol internetový obchod zrušeny. Nemám ani peniaze ani tovar. Žiadala som už aj banku aby konala vo veci vrátenia peňazi.....dostala som sa až k osobným údajom prijmateľa nakoľko mi peniaze nevrátil. Zistila som aj tel.číslo a dovolala som sa mu s tým nech mu poslem číslo učtu ze peniaze pošle no zatiaľ nič neposlal. Teraz už telefon nedvíha. (kamarátke peniaze poslal). Ako mám postupovať aj keď sa jedna o taku malú sumu. Mám jeho adresu čo s ňou, isť na políciu a podať trestne oznámenia alebo za nejakým právnikom??? Ďakujem

Odpoveď: Objednávka tovaru cez internet. Obchod bol zrušený. Čo mám robiť?

Dobrý deň, v prvom rade mu skúste zaslať písomnu výzvu  na vrátenie peňazí s tým, že ak nezaplatí budete peniaze vymáhať cestou súdu, resp. podáte trestné oznámenie. Ak Vám peniaze nevráti v určenej lehote, môžete sa obrátiť na súd a podať žalobu o vydanie bezdôvodného obohatenia a zároveň však môžete podať na polícii aj trestné oznámenie.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmoPodotázka: Objednávka tovaru cez internet. Obchod bol zrušený. Čo mám robiť? (Vymáhanie pohľadávok)

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu ako mám postupovať, pretože sa domnievam, že som sa stala obeťou internetového podvodu. Objednala som si koberec cez zahraničný internetový obchod, sumu 1 305 eur som zaplatila bankovým prevodom. Tovar som nedostala a dnes som zistila, že sa už neviem dostať ani na stránku obchodu, pretože je zrušená, čo umocnilo moje podozrenie. Som zúfalá, keďže nejde o zanedbateľnú sumu. Mám vôbec nejakú šancu, keďže sa jedná o podvod mimo SR. Ďakujem za skorú reakciu.

Odpoveď: Objednávka tovaru cez internet. Obchod bol zrušený. Čo mám robiť?

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 23.05.2016)

Dobrý deň, neuviedli ste, či išlo o internetovú stránku zo Slovenska alebo aspoň z EÚ. Rovnako je dôležité, či viete kto bol prevádzkovateľom tejto stránky, nakoľko toto spätne dohľadať nebude možné ak už stránka nefunguje. V tomto smere je Vašou jedinou možnosťou podať na najbližšom útvare PZ SR oznámenie o podozrení zo spáchania trestného činu podvodu. Musíte im uviesť všetky podstatné informácie, t.j. z akej stránky ste si objednávali, kedy, za koľko, doložiť doklad o úhrade sumy... Je však možné skonštatovať, že vyšetrovania v podobných prípadoch nemajú vysoké percento úspešnosti. Vo väčšine prípadov sa totiž nepodarí zistiť kto je majiteľom stránky a kto Vás podviedol.


JUDr. Milan Ficek, advokát

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:1. Zadanie otázky

2. Výber poradne

3. Dodatočné informácie
Emaily sa musí zhodovať a otázka musí byť vyplnená.
Zadarmo Premium
Online odpoveď
Zrozumiteľná odpoveď
Jednoduché otázky
Zložité otázky
Zaručená odpoveď
Neverejná odpoveď
Poplatok za odpoveď
Doplňujúce otázky
Dokumenty
Odpovedá aj koncipient
Odpovedá výlučne advokát
Chcem zadarmo
viac informácií
Chcem premium
viac informácií
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Prosím vyberte kraj
Prosím vyberte kategóriu.
V bezplatnej poradni nie je zaručená odpoveď, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
V bezplatnej poradni je otázka a odpoveď verejná, pre zmenu
sa vráťte o krok späť a vyberte si právnu poradňu Premium.
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole


Musíte súhlasiť s podmienkami.Zoznam otázok a odpovedí

najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk